تور دبی نوروز 96 پرواز ایرعربیا
تور دبی نوروز ۹۶ پرواز ایر عربیا
اسفند ۷, ۱۳۹۵
تور استانبول
تور استانبول پرواز آتا نوروز ۹۶
اسفند ۹, ۱۳۹۵

نخستین آزمایش پرواز هواپیمای میتسوبیشی انجام شد

هواپیمای میتسوبیشی

شرکت ژاپنی میتسوبیشی، نخستین پرواز آزمایشی هواپیمای خود را در آمریکا انجام داد. این پرواز از فرودگاهی در نزدیکی واشنگتن انجام شد و به مدت سه ساعت و هجده دقیقه به طول انجامید و در طی این مدت هیچ مشکل و اختلالی دیده و ثبت نشد. پیش از این، هواپیمای میتسوبیشی در ژاپن و روسیه هم آزمایش گردید که در آن پروازها با اختلال هایی روبرو شده بود اما در پرواز آمریکا همه این مشکلات حل شده و سنسورهای جدید جایگزین سیستم های قدیمی شده است.


نخستین آزمایش پرواز هواپیمای میتسوبیشی انجام شد

بنابر گزارش ها، قرار است که این هواپیما در سال ۲۰۱۸ میلادی با رفع نقص کامل و انجام موفقیت آمیز همه آزمایش ها، به تایید مراجع بین المللی رسیده و آماده ورود به ناوگان هواپیمایی شرکت های معتبر گردد. تاکنون سه نوبت پرواز آزمایشی این هواپیما پایان یافته و همه در انتظار پرواز چهارم آن هستند تا نتایج تغییرات ایجاد شده را مشاهده نمایند.
شاید مردم میتسوبیشی را تنها با ماشین های سواری اش می شناسند، اما بهتر است بدانید که این شرکت در صنایع کشتی سازی، هوافضا، ترن سازی، پالایشگاه و هواپیمایی نیز فعالیت دارد و دارای پیشینه ای ۱۳۰ ساله در صنایع مختلف است.

هواپیمای میتسوبیشی دارای دو مدل MRJ90 و MRJ70 می باشد و از مدرنترین متدهای طراحی و مهندسی در ساخت آن استفاده شده است. در ادامه به ویژگی های این هواپیما می پردازیم:


طراحی بهینه سازی شده

بنابر ادعای شرکت میتسوبیشی، این هواپیما با رویکردی جدید در صنعت هواپیمایی ساخته شده است. راحتی مسافر، آخرین تکنولوژی ساخت، جدیدترین آلیاژهای فلز و البته کمترین اثر بر محیط زیست، از مهمترین معیارهای طراحی و ساخت این هواپیما بوده است. تکنولوژی ساخت این هواپیما به صورتی است که حداقل میزان نویز وارد کابین شده و کمترین میزان آلودگی محیط زیست را پدید آورد. صندلی های راحت با فاصله های منطقی از ویژگی های مهم طراحی این محصول است. از دیدگاه شرکت میتسوبیشی، مسافران دو نوع صندلی را دوست دارند، یا کنار پنجره و یا مجاور راهرو، پس در نظر گرفتن صندلی میان این دو منطقی نیست، هر چند ظرفیت را کاهش دهد. صندلی های کنار پنجره نیز واقعا دارای یک دید واقعی هستند.

هواپیمای میتسوبیشی

گوشه ای از مشخصات فنی کابین این هواپیما هم گویای این نکته است که تا جایی که محدودیت های فنی اجازه داده است برای راحتی مسافر، سنگ تمام گذاشته شده است.

هواپیمای میتسوبیشی


بهره وری / ۲۰٪ کاهش هزینه ها

این مورد برای شرکت های هواپیمایی بسیار مهم است. موتور توربوفن و آیرودینامیک طراحی شده توسط میتسوبیشی موجب بازدهی بیشتر هواپیما شده است. این بهینه سازی موجب کاهش هزینه های تعمیر و مصرف سوخت نیز می شود در نتیجه و به صورت منطقی باشد کاهش هزینه های سفر برای مسافران را به همراه داشته باشد. همین مساله می تواند مسافرین بسیاری را به سوی ایرلاین هایی که از این هواپیما استفاده می کنند سوق دهد. به گفته طراحان موتور هواپیمای MRJ چهار پرواز جت های دیگر، برابر پنج پرواز هواپیمای میتسوبیشی سوخت مصرف می کنند. پس میتسوبیشی همواره یک سفر در مصرف بنزین صرفه جویی می نماید.
همچنین قطعات جدید به گونه ای طراحی شده اند که مدت زمان نیاز برای تعمیر هم کاهش یابد و هواپیمای نیازمند رسیدگی و تعمیر زمان کمتری روی زمین باقی بماند. مسلما هواپیما زمانی برای ایرلاین ها سودآور است که در آسمان باشد نه روی زمین.

هواپیمای میتسوبیشی

لازم است بدانید که استراتژی شرکت در حال حاضر مبتنی بر ساخت هواپیماهای غول پیکر نیست. در نتیجه تعداد صندلی های مدل های مختلف در نهایت از ۱۰۰ عدد تجاوز نمی کند. هم اکنون دو مدل از این هواپیما ساخته شده و مدل سوم هم در راه است.

هواپیمای میتسوبیشی


باید صبر کنیم و ببینیم که این هواپیما در نهایت در چه جایگاهی از صنعت بین المللی هواپیمایی قرار می گیرد. شواهد و قرائن نشان می دهد که MRJ میتسوبیشی می تواند در رده جت های مسافرتی حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد اما مسلما تا زمانی که این هواپیما نخستین مسافران خود را جا به جا نکند، نمی توان هیچ قضاوت دقیقی ارائه نمود اما از طرفی دیگر سابقه شرکتی که در پس این پروژه قرار دارد، همگان را به آینده ای روشن در صنعت گردشگری و حمل و نقل هوایی امیدوارم نموده است.

Save

Save

Save