تور برزیل
تور دور برزیل با پرواز امارات ویژه زمستان ۹۶
مهر ۲۳, ۱۳۹۶
تور سریلانکا ۷ شب با پرواز امارات ویژه پاییز ۹۶
مهر ۲۴, ۱۳۹۶

تور یک روزه محلات و غار چالنخجیر هر هفته جمعه

تماس با ما

تور یک روزه محلات و غار چالنخجیر هر هفته جمعه

تاریخ حرکت : هر هفته جمعه صبح حدود ۴ صبح
تاریخ برگشت : همان روز حدود ۲۴

خدمات این تور:
صبحانه . عصرانه ( در صورت درخواست ناهار به مبلغ اضافه می‌شود ) . بیمه . لیدر . مجوز .اتوبوس توریستی
گشت ها:
غار چالنخجیر و آب گرم محلات و باغ گل(درصورت بودن تایم )

توضیحات این تور:
مَحَلّات یکی از شهرهای ایران است. این شهر در جنوب باختری تهران و در فاصله ۲۶۲ کیلومتری آن قرار داشته و یکی از شهرستان‌های استان مرکزی محسوب می‌شود که در جنوب شرقی آن واقع گردیده‌است. این شهر به واسطه مزارع بزرگ پرورش گل، نبود آلودگی هوا به القابی مانند هلند ایران و بهشت افسانه‌ای و شهر گل ها شهرت یافته‌است.
محلات به عنوان بزرگ‌ترین شهرستان کشور از لحاظ سطح زیرکشت گل،مهد پرورش گل و گیاهان زینتی در کشور،پایلوت گل‌کاری کشوراست و رتبه اول را از لحاظ تنوع تولید گل در کشورداراست. محلات دارای منابع متعدد و غنی معادن سنگ زینتی، معادن سنگ تراورتن و مرمریت می‌باشد که از لحاظ کیفیت در دنیا کم‌نظیر است.
غار چال‌نخجیر[۱] غاری واقع در شهر مابین نراق و دلیجان در استان مرکزی کشور ایران است. این غار در میان راه دلیجان بهنراق و در منطقه‌ای به نام چال‌نخجیر، و در دامنه کوه تخت واقع شده است. غار در سال ۱۳۶۸ به دست چوپان های نراق کشف شد. قدمت غار حدود ۷۰ میلیون سال تخمین زده می‌شود و جزء غارهای آهکی و زنده دنیا محسوب می‌شود. غار چال‌نخجیر از جمله غارهای طبقاتی است و از سه طبقه تشکیل شده است. علت شکل‌گیری غار، حرکت گسل معکوسی بوده است که در منطقه کارستی واران وجود داشته واز نظر زمین‌شناسی دوره تشکیل آن با الیگوسن پایانی می‌رسد. حدود ۹۵٪ از دیواره‌های غار پوشیده از رسوبات آهکی و مابقی سنگی است. تاکنون ۱/۲۰۰ متر از غار برای بازدید عموم کف‌سازی، ایمن‌سازی و نورپردازی شده است. گفته شده است که در انتهای غار دریاچه‌ای هست که امکان قایقرانی در آن وجود دارد، اما به طور کلی شناسایی نشده است. منحصر به فرد بودن نهشته‌ها، دسترسی آسان به غار، خودترمیمی به دلیل زنده بودن و تهویه مناسب هوای درون غار از ویژگی‌های خاص غار می‌باشد. این غار در سال ۱۳۸۴ خورشیدی در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.


تور یک روزه محلات و غار چالنخجیر هر هفته جمعه